קרניזים דקורטיביים

קרניזים דקורטיביים

 

קרניזים דקורטיביים ומרשימים יש רק בסיני סטור

 


בעבר, קרניזים דקורטיביים נחשבו לנחלת העיצוב הבלעדית של בתי מלוכה, ארמונות ובתים של בני המעמד הגבוה. היום, לעומת זאת, הקרניזים הדקורטיביים מופיעים ביותר ויותר דירות ובתים פרטיים, ולא בכדי. 

הקרניזים הדקורטיביים הינם תוספות בנייה אדריכליות, אשר מופיעים בעיקר בחלק העליון של חזיתות מבנים, אך גם מעל פתחים מרכזיים שבו. המאפיין האדריכלי והעיצובי של הקרניזים הדקורטיביים הינו בליטה מקו הקיר לכיוון החזית והצדדים, מה שמעניק לו מראה דקורטיבי מיוחד, אבל בעיקר למרחב שבו הוא נמצא.

מבחינת מוצרים, קיימים שני סוגים עיקריים של קרניזים דקורטיביים, הקלאסי והמודרני, אבל בסיני סטור ניתן למצוא סוגים איכותיים נוספים כמו קרניז קלקר, פוליאורטן, פנל פולימר ועוד. 
אתם מוזמנים להתרשם מן היופי והייחוד של הקרניזים באתר של סיני סטור, ואף לרכוש אותם בחנות המקוונת.

בכל חללים הפנים והחוץ של הבית , ע"ב פלסטיק מוקצף קשיח. מתאים לריצוף ולפרקט , גוון לבן שניתן לצביעה . בצביעה דורש חומר מקשר על מנת שהצבע יתפס על גבי הפולימר. ניתן לקבל בגבהים שונים לפי מגוון רחב של דוגמאות. חשוב לציין עמיד במים.

פנל פולימר

מוקצף , קשיח . ניתן ליישום בחללי פנים בלבד מתאים גם לחדרי אמבטיה . מקרה ייחודי ועשיר. ניתן לצביעה בצבעי שמן או מים . פוליאורטן הנו חומר קשיח.

קרניז פוליאורטן

בדגמים מעוצבים  מעוטרים או חלקים מתאים לחללי פנים בלבד, ניתן לצביעה על בסיס מים , מעניק לחלל מראה ייחודי ושובה עין.

קרניז קלקר

מדוע משתמשים בקרניזים דקורטיביים?

המטרה של קרניז היא להדגיש את הקו האופקי של הבניין. כתוצאה מכך, הקרניז עוזר ליצור אשליה אופטית בין הקווים האנכיים והאופקיים ולכן קשה להתעלם ממנו. הקרניז משמש גם להצללה מעל חלונות וכך תורם לחיסכון בהוצאות חימום או קירור. קרניז הוא פתרון אלגנטי עבור בתים בישראל ובסגנון הבינלאומי הוא נשען על עקרונות של צורה גיאומטרית תיבתית. הוא מתאים לחלונות מסוגים שונים וניתן לבחור אותו מתוך היצע רחב. בנוסף, בסגנון הבנייה הישראלי שהתקבע בשנים האחרונות משתמשים במושג לתיאור בליטה אורכית בקירות חוץ או פנים.

דוגמא מצוינת לכך ניתן לראות בשלל קרניזים דקורטיביים שתפקידם להסתיר תעלות מיזוג אוויר, או לחילופין להוות פלטפורמה יציבה ובסיס עבור גופי תאורה.

כיצד בוחרים אותו ועם מי כדאי להתייעץ?

תחום האדריכלות אינו קופא על שמריו ולקוחות המעוניינים בפתרון שיפוץ, בניה וחידוש הבית יכולים ליהנות משלל קרניזים איכותיים ומרהיבים. את הבחירה של הקרניזים רצוי לבצע בליווי איש מקצוע המכיר את התחום. יש לבדוק איזה מבין הקרניזים הקיימים יוסיף את הגימור הרצוי לתקרה או לפינות השונות המפוזרות ברחבי הבית. גם צביעה של הקרניז בגוון הרצוי יכולה להשלים את המראה, אולם עדיף לקבל חוות דעת ראשונית לפני שמגיעים להחלטה.   המפרט הטכני של קרניזים מעיד על כך שהם עשויים מחומרי גלם משובחים. יש  מקל-קר, פוליאתילן וגבס ומטרתם היא להתאים ליישום בכל חלל. ההתקנה של הקרניזים אינה מסובכת והיא לא מלכלכת את החלל בתוך הבית. השקעה של כמה מאות שקלים  יכולה למנוע הוצאות שיפוץ מאסיביות עבור בעלי בתים פרטיים. מעבר לכך, הוא פיתרון מושלם לבעלי עסקים ומשרדים המעוניינים לייצר רושם ראשוני ברמה הגבוהה ביותר.